Ułatwienia dostępu

Projekty realizowane w oddziale przedszkolnym

Celem pierwszego projektu było zbliżenie dziecka do świata przyrody, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt,  kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia z przyrodą, wyrabianie właściwych postaw i zachowań, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za obecną
i przyszłą jakość życia na Ziemi,  integracja placówek oświatowych w naszej gminie, wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami i dzielenie się dobrymi praktykami. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem w każdym miesiącu wykonywały zadania ekologiczne, np. nauka hymnu projektu „Nasza planeta” (Śpiewające Brzdące), „Leśny detektyw” – obserwacje leśnego środowiska przyrodniczego, „Smog czy smok”- wykonanie pracy plastycznej, „Zdrowo jem” – wykonanie grupowego plakatu, „Jaki to ptak?”- wykonanie albumu ptaków, „Ptaki w opowiadaniach lub wierszach”- spotkanie czytelnicze,  nauka piosenki „Pogoda” (Śpiewające Brzdące), „Kapiący kran”- zabawa badawcza,  sprawdzenie ile wody wycieka z kapiącego kranu, „Eko projektant”- projektowanie i ozdabianie torby ekologicznej, „Majowa łąka”- wycieczka do środowiska przyrodniczego, „Gmina Jastrzębia w obiektywie” – wykonanie zdjęć przedstawiających piękno przyrody naszej gminy, „Przedszkole na dworze” – zorganizowanie lekcji w terenie, itp. W ramach projektu dzieci brały udział w konkursie recytatorskim „Ekologia w wierszu” (miejsca na podium) oraz konkursie plastycznym „Laurka dla Ziemi” (zdobycie I, II, III miejsca i wyróżnienia). Warto podkreślić, że przedszkolaki zdobyły nagrodę –  bilet wstępu do Parku Trampolin w Radomiu za aktywny udział w Gminnym Projekcie Edukacyjnym „I Love Ziemia”. Spotkanie niemalże wszystkich uczestników projektu, integracja, śpiewanie piosenek, wręczenie nagród odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębi w ramach Dnia Ziemi.

Kolejny projekt to przedsięwzięcie, w którym maluchy brały udział po raz czwarty. 
Z wielkim zaangażowaniem wykonywały różnorodne prace plastyczno-techniczne wg harmonogramu działań, np. sensoryczne jesienne drzewo, jesienny park – makieta, malowanie po lodzie, wiosenna symetria, słoik pełen miłości. Celem projektu było kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchomienie wyobraźni dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Super projekty, pozwalające przedszkolakom działać kreatywnie, aktywnie i w sposób przyjazny zdobywać wiedzę.

                                               ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ 🙂