Samorząd Uczniowski

ZARZĄD SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO

Rok szkolny 2023/2024

Przewodniczący: – Nikodem Jabłoński – klasa VII

Z-ca przewodniczącego: – Kacper Zaczek – klasa VI

Sekretarz: Zofia Urban  – klasa V

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest Pani   Marta Dzięciołowska

DZIEŃ KOBIET

Już od samego rana widać było, że nadszedł 8 marca czyli Dzień Kobiet – czas serdeczności i uśmiechu. Samorząd Uczniowski, a dokładnie jego męska część, wręczali swoim koleżankom, paniom pracującym w szkole słodkie upominki – bezę na patyku.(czytaj)

WALENTYNKI

10 lutego 2023 roku w szkole odbył się apel walentynkowy przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie w ostatnim czasie wysyłali kartki za pomocą przygotowanej na tę okazję Poczty Walentynkowej. Samorząd Uczniowski zadbał o walentynkowy wystrój tablic – mnóstwo serduszek i miłych życzeń. Olek i Kuba rozdali kartki – walentynki na apelu. Życzymy wszystkim wesołych Walentynek i do zobaczenia za rok. (czytaj)

AKCJA CZYTANIA BAJEK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Uczniowie klasy VI, pod kierunkiem p. Marty Dzięciołowskiej, w ramach pracy wolontariackiej, biorą aktywny udział w Akcji Czytania Bajek w oddziale przedszkolnym. Nikodem Jabłoński i Antoni Kwaśniewski odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki przenosząc ich swoją opowieścią w zaczarowany Świat Bajek. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane treścią lektury, słuchały uważnie i nie mogą się już doczekać kolejnych odwiedzin. Akcja będzie kontynuowana również w II półroczu. (czytaj)

„ A choć ich życia płomień
Zgasł.
To myśli o nich
Są przecież w nas.”
(Maria Czerkawska)

20 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. E. Zawal udali się na pobliską mogiłę, w której, wśród drzew Puszczy Kozienickiej, spoczywają żołnierze polegli w walkach I wojny światowej. Społeczność uczniowska opiekuje się tym miejscem pamięci, porządkuje je i dekoruje. Tym razem również tak było. Uczniowie uprzątnęli niepotrzebne rzeczy, położyli wiązanki i kwiaty, zapalili świeczki. Nie zapomnieli też o modlitwie za dusze zmarłych.

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2017 roku, jak co roku, Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. Marty Dzięciołowskiej przygotował dla nas zabawę z okazji pierwszego dnia wiosny. Wszystkie klasy spotkały się na korytarzu szkolnym aby radośnie przywitać wiosnę. (dalej)

 

Dzień Świętego Walentego

09 lutego 2017 r.

Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Samorząd Uczniowski w osobach uczniów klasy IV i VI przygotował pod kierunkiem p. Marty Dzięciołowskiej, opiekunki Samorządu, program artystyczny, w którym miłość grała pierwsze skrzypce.  (dalej)

Akcja “Znicz”

Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.
Elżbieta Daniszewska “Zaduszki” [fragm.]

cmentarz

Dnia 26.10.2015 roku, w poniedziałek, po godzinie 1300 ośmiu uczniów  z klasy V i VI wraz z opiekunem SU zaopatrzeni w sprzęt do sprzątania, kwiaty    i znicze wyruszyli na mogiłę powstańców do pobliskiego lasu. Pogoda tego dnia była sprzyjająca, a cel wzniosły – nie zapomnieć  o tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Uprzątnięto mogiłę, złożono kwiaty, zapalono znicze, odmówiono modlitwę.

Akcja „Znicz” jest tradycją wpisaną w działania naszej szkoły,                   a uczniowie z dużym zaangażowaniem w niej uczestniczą.

Zobacz zdjęcia

Halloween w szkole

halloween5 listopada odbyła się impreza pod hasłem “Halloween na wesoło“, w której uczestniczyli uczniowie klas III, V i VI. Spotkanie rozpoczęło się krótką inscenizacją     w wykonaniu uczennic z klasy VI    i dwóch uczniów klasy V. Przedstawienie nawiązywało do zwyczajów związanych ze świętem Halloween. Artyści byli bardzo oryginalnie przebrani: mieli maski, wymalowane twarze. Podczas spotkania odbyły się konkursy a chętnych do wzięcia w nich udziału było sporo. W przerwach między konkurencjami wybrzmiewała muzyka, w rytm której bawili się uczniowie. Zabawa zakończyła się wspólnym tańcem przy utworze “Go away scary monster”. Tak się bawiliśmy...

Zabawa odbyła się pod kierunkiem opiekuna SU p. Edyty Bogdańskiej.

andrzwjki“Na andrzejki dostaniesz wróżbę od czarodziejki” pod takim hasłem dnia 27 listopada 2015 roku w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Na imprezę zostali zaproszeni wszyscy uczniowie oraz dzieci      z oddziału przedszkolnego (Czytaj dalej)

Skip to content