Wydarzenia 2020/2021

Uważaj na koronawirusa

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Za nami kolejny rok szkolny. Już dziś, 25 czerwca, uczniowie rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Był to niezwykle trudny rok pod wieloma względami: pandemia koronawirusa sprawiła, że większość nauki odbywała się zdalnie. Uczniowie pozbawieni byli bezpośredniego kontaktu ze sobą, swoimi nauczycielami. Ale udało się, przetrwaliśmy 🙂 . (czytaj)

 

 

WIZYTY STUDYJNE

W ramach projektu „Szkoła XXI wieku w miejscowości Mąkosy Stare”, w zakresie Warsztatów z przedsiębiorczości z elementami pracy zespołowej zostały zorganizowane wizyty studyjne, czyli wyjścia do różnych zakładów pracy mające na celu nawiązywanie współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym, przeprowadzenie rozmów z pracodawcami i pracownikami oraz orientacji w świecie zawodowym. (czytaj)

PRZEDSZKOLAKI WRAZ Z PANIĄ SĄ DUMNI 🙂 

Wielkimi krokami zbliża się do nas koniec roku szkolnego. Był to czas zabaw ale i wytężonej pracy dla przedszkolaków. Albowiem w oddziale realizowane były dwa duże projekty. Pierwszy to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywny przedszkolak – kreatywne dziecko” w którym dzieci przy wsparciu nauczyciela wykonywały w każdym miesiącu pracę plastyczną. Podana była tematyka, a pomysł wykonania należał do nas. Powstawały super prace, dzieci rozwijały kreatywność, samodzielność, motorykę małą, wyobraźnię, twórczość, współpracę, logiczne myślenie i wiele innych umiejętności. Drugi zaś to Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” w którym z listy zadań o tematyce patriotycznej mieliśmy wybrać 20, które zrealizujemy. Kilka przykładowych: apel z okazji 11 Listopada, Herb naszej miejscowości – praca plastyczna, zabawy ludowe, turniej wiedzy patriotycznej, zawody sportowe Biało-Czerwoni, projekcja dawnych dobranocek, konkurs recytatorski – „Każdy przedszkolak to mały Polak”, kącik książki patriotycznej, dzień mody patriotycznej i inne. Celem projektu było m.in.: kształtowanie szacunku dla własnego państwa, rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi, budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem, rozwijanie wiedzy o Polsce. Te dwa projekty zaangażowały dzieci, sprawiły, że w sposób ciekawy i kreatywny poszerzyły swoją wiedzę  i umiejętności. Warto było 🙂 . Dowodem są piękne dyplomy, które trafiły do naszych rąk 🙂 .                                                                       Wychowawca Agnieszka Zając

 

 

 

 

GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA O RUCHU DROGOWYM

21 czerwca 2021 roku w SP w Kozłowie odbył się XXI Gminny Turniej BRD. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7 Karol Sygocki. (czytaj)

PYSZNE LODY DLA OCHŁODY Smaczne Lody Obrazy PNG | Wektory i pliki PSD | Darmowe pobieranie na Pngtree

Na upały najlepsze są lody :-). Wiedzą to mali i duzi :-). 21 czerwca przedszkolaki przygotowały samodzielnie pyszne truskawkowe lody a wspierała ich w tych czynnościach jedna z mam. (czytaj)

KONKURS

18 czerwca 2021 r. odbył się finał konkursu na hasło reklamujące noszenie odblasków, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomiu. W tym konkursie wzięło udział trzech uczniów z klasy czwartej (Michał Walos, Antoni Kwaśniewski i Wiktor Dąbrowski). Chociaż prace uczniów nie zostały nagrodzone przez Organizatorów, to jednak  należy podkreślić, że były wykonane na wysokim poziomie i na etapie szkolnym I miejsce zajął Wojciech Walos. Gratulacje składamy wszystkim chłopcom biorącym udział w w/w konkursie.

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK”

PIKNIK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

16 czerwca, w piękną słoneczną środę, przedszkolaki wzięły udział w pikniku, który odbył się na trawce, na boisku szkolnym, wśród pięknej przyrody.(czytaj)

GMINNY KONKURS HISTORYCZNO-PLASTYCZNY „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

14 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej w Kozłowie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu historyczno-plastycznego pod nazwą „Moja mała ojczyzna”. Wśród kilkunastu prac zgłoszonych przez uczestników – uczniów klas IV – VIII szkół z gminy Jastrzębia, drugie miejsce zdobyła praca naszego ucznia Wojciecha Walosa z klasy czwartej. Serdecznie gratulujemy 🙂 

 

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj to życie, maj to kwiatki

Maj to także Święto Matki,

Maj w uczucia jest bogaty,

Bo się zbliża Święto Taty.

W dniu 11 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wyraziły swoją miłość do rodziców poprzez zaprezentowanie programu artystycznego. Były piosenki, wiersze, taniec. (czytaj)

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI LEONARDO DA VINCI

W ramach realizacji projektu „Szkoła XXI wieku w miejscowości Mąkosy Stare” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, 11 czerwca 2021 roku uczniowie szkoły wraz z opiekunami pojechali do Podzamcza do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. (czytaj)

 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca – kolejna kartka w kalendarzu ale jakże ważna data. To jest ten dzień, kiedy dzieci na całym świecie obchodzą swoje święto. My również spędziliśmy ten czas  nieco inaczej. (czytaj)

 

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

W ramach realizacji projektu „Szkoła XXI wieku w miejscowości Mąkosy Stare” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, 28 maja 2021 roku uczniowie szkoły wraz z opiekunami pojechali do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. (czytaj)

DLA MOJEJ KOCHANEJ MAMY

Uczyła pierwszych kroków.
Pierwszych słów nas uczyła.
Każdą łzę nam otarła.
Mamusia nasza miła.
Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko
Droga Mamo!
                                 Będziemy się starali Kochać Ciebie tak samo!

Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym życzeń, laurek, konwalii i tulipanów. W ten sposób dzieci chcą wyrazić miłość i szacunek dla mamy. W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy zaprosić mam do szkoły na akademię,  zrobiliśmy to… no jakżeby inaczej… zdalnie :-). Wcześniej na lekcjach plastyki dzieci samodzielnie wykonały laurki z życzeniami. Zapraszamy na film:

 

ZAJĘCIA REINTEGRACYJNE „ZNOWU RAZEM”

Stosując się do wytycznych Mazowieckiego Kuratora Oświaty i zadań ujętych w opracowanym przez MEiN „Harmonogramie działań w zakresie wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego po powrocie do szkoły” oraz   PROGRAMU ZAJĘĆ REINTEGRACYJNYCH DLA UCZNIÓW KLAS I-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „ZNOWU RAZEM” opracowany przez specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomiu, przedstawiam poniżej kilka zajęć  reintegracyjnych zrealizowanych we wszystkich klasach. (czytaj)

STRAŻACY W NASZEJ SZKOLE

14 maja odwiedzili naszą szkołę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mąkosach Starych z prezesem Zygmuntem Mąkosą na czele. Druhowie strażacy zaprezentowali dzieciom wspaniały, nowiutki wóz strażacki oraz sprzęt: sikawki, nożyce, ubiór z maską, itp. Dali też mały pokaz umiejętności. (dalej)

„WSPÓLNE SPRZĄTANIE” W GMINIE JASTRZĘBIA

W dniu 8 maja 2021 roku uczniowie naszej szkoły dołączyli do tegorocznego wielkiego sprzątania w gminie Jastrzębia. Jak możemy przeczytać na stronie gminy to „wspólna akcja gminnego samorządu, organizacji pozarządowych i zainteresowanych mieszkańców”. (czytaj)

POLSKA  – MOJA OJCZYZNA

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach, na których zdobywały informacje związane z Polską.(czytaj)

 

 

DZIEŃ ZIEMI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy wszyscy, choć na chwilę pomyśleć o planecie na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.(czytaj)
 
 
Najmłodsi wolontariusze misyjni biorą udział w akcji charytatywnej.
Wielki Poniedziałek – Jezus odwiedza swoich przyjaciół w Betanii.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, zdążyli przed lockdownem szkolnym wykonać kartki świąteczne i też wyruszyli „w odwiedziny”. Tradycyjnie odwiedzaliśmy naszych mieszkańców w ich domach, ale w czasie pandemii ograniczyliśmy się do wrzucenia kartki z życzeniami do skrzynek pocztowych lub zawieszeniu na furtce.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WIRTUALNY APEL WIELKANOCNY

„Bóg nie umarł, Jezus żyje…”
Między innymi te słowa piosenki wielkanocnej rozbrzmiewały na dzisiejszych lekcjach online, które nazwaliśmy „wirtualnym apelem” przeprowadzonym z okazji Świąt Wielkanocnych. Tradycją naszej szkoły jest, że w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, odbywały się zawsze uroczyste akademie. Pani Dyrektor składała wszystkim zebranym świąteczne życzenia, do których dołączał się Ksiądz Proboszcz, po czym wszyscy obecni dzielili się jajkiem. Tak też było i dziś :-)no może z taką różnicą, że wyciągaliśmy rękę do ekranu komputera, aby wziąć „wirtualne jajko” z talerza od Pani Dyrektor czy Księdza Proboszcza.
Po obejrzeniu archiwalnych zdjęć ze strony internetowej naszej szkoły, przypomnieniu zwyczajów świątecznych, a przede wszystkim zwróceniu uwagi na to, że Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu i zarazem najważniejsze święto dla chrześcijan, zatęskniliśmy jeszcze bardziej za sobą i tzw. normalnością.

KONKURS „TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA REGIONU RADOMSKIEGO”

10 kwietnia w Muzeum Wsi Radomskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Tradycyjna Palma Wielkanocna regionu radomskiego”. Do zmagań stanęło czworo uczniów naszej szkoły: Zofia Król z klasy 1, Bartłomiej Gajewski i Lena Konopka z klasy 2 oraz Kuba Kowalik z klasy 6. I to właśnie on odebrał dyplom i nagrodę z rąk Pani Dyrektor Ilony Jaroszek. Kubie gratulujemy serdecznie i zapraszamy za rok wszystkich chętnych do udziału w w/w konkursie👍

Fot. Muzeum Wsi Radomskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIAŁANIA NA RZECZ PRZYRODY

Zainteresowania naszych uczniów są wszelakie, co nas bardzo cieszy, a jeden z nich postanowił upublicznić swoją inicjatywę. Otóż uczeń klasy 7 Karol Sygocki podjął działania, które mają przyczynić się do zwiększenia ptasiej populacji.(czytaj)

WITAMY WIOSNĘ!

Wiosna to pora roku na którą wszyscy z utęsknieniem czekamy, zwłaszcza kiedy zima nie chce się z nami pożegnać, straszy mroźną aurą i od czasu do czasu sypie śniegiem. Uczniowie klasy 2 i 3 oraz grupa przedszkolna w tym roku witali wiosnę odpowiednio 19 oraz 22 marca. (czytaj)

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” 2020/2021

Oddział przedszkolny przy naszej szkole bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała„. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje naszego kraju.(czytaj)

DZIEŃ KOBIET W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W naszej szkole mali panowie nie zapomnieli o swoich koleżankach i paniach.(czytaj)

 

SPOTKANIE Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM

W czwartek, 4 marca, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, gościliśmy w naszej szkole aktorów z Radomia, którzy zaprezentowali naszym uczniom przedstawienie teatralne o przygodach najbardziej znanej kozy – Koziołka Matołka.(czytaj)

DZIEŃ DINOZAURA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Wspaniałą okazją do zainteresowania dzieci i zdobycia wiedzy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, był Dzień Dinozaura, obchodzony w oddziale przedszkolnym.(czytaj)

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

Przedszkolaki uwielbiają zabawy na śniegu, nawet gdy jest lekki mróz. Dlatego przy nadarzającej się okazji korzystają z białego puchu: rzucają się śnieżkami, lepią bałwana, chodzą po śniegu i robią aniołki(czytaj)

W KARNAWALE SAME BALE…

11 lutego oddział przedszkolny rozbrzmiewał muzyką, tańcem, śpiewem i radością. W tym dniu bowiem przedszkolaki uczestniczyły w balu karnawałowym. Dobrze się złożyło, że na ten dzień przypadał również Tłusty Czwartek 🙂 . Dzieci poprzebierane były za różne postaci – oczywiście wśród dziewczynek dominowały księżniczki, ale były też czarownice. Chłopcy to głównie Batman, Spider-Man,  żołnierz, policjant oraz Hulk. Dzieci tańczyły przy nutach różnorodnej muzyki; było wesoło, kolorowo i miło.(czytaj)

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021zdjęcie: https://www.saferinternet.pl/

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.(czytaj)

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

WSZYSTKIM
BABCIOM I WSZYSTKIM DZIADKOM

Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

ZDROWIA, POMYŚLNOŚCI ORAZ POGODY DUCHA.

NIECH MIŁOŚĆ JAKĄ OBDARZAJĄ PAŃSTWA NAJBLIŻSI

NAPEŁNIA WAS MŁODZIEŃCZĄ ENERGIĄ ORAZ UŚMIECHEM !

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole to zawsze wyjątkowy czas. Niestety, obecna sytuacja związana z pandemią nie pozwala nam zaprosić dziadków do szkoły. Jednakże nie zapomnieliśmy o naszych ukochanych seniorach i w podziękowaniu za miłość i dobre serce przedszkolaki i uczniowie kl. 1-3 przygotowali program artystyczny.(czytaj)

CO SŁYCHAĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Pomimo nietypowych czasów, nieobecności uczniów w szkole w związku z pandemią, przedszkolaki wraz ze swoją panią dzielnie pracują ucząc się i bawiąc. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć pokazujących kreatywne działania najmłodszych uczniów naszej szkoły.(czytaj)

WOLONTARIUSZE MISYJNI I INNE WYDARZENIA

Wolontariusze misyjni, tym samym uczniowie naszej szkoły, włączyli się w tym roku w następujące akcje charytatywne przeprowadzone na terenie parafii (czytaj)

GMINNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

V Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej organizowany przez NSP w Owadowie w tym roku odbył się w formie zdalnej. Mimo nietypowych warunków do rywalizacji zgłosiło się trzech uczniów naszej szkoły.(czytaj)

ŚLUBOWANIE KLASY I

Dnia 16 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. (czytaj)

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, a 4 października co roku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.
W tym roku zorganizowaliśmy zbiórkę karmy suchej i mokrej oraz ryżu dla zwierząt z radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie przebywa obecnie 500 psów i 45 kotów. Nasi uczniowie i ich rodzice okazali wielkie serce, los bezdomnych czworonogów nie był im obojętny- dziękujemy Wam za to!

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Wielka Zbiórka Książek 2020 fundacji Zaczytani.org, która pomaga szpitalom, placówkom opiekuńczo – wychowawczym, rodzinom zastępczym i domom pomocy.(czytaj)

GMINNY KONKURS NASZE GOSPODARSTWO ROLNE

Miło nam poinformować, że pięciu uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w Gminnym Konkursie Nasze Gospodarstwo Rolne zorganizowanym we współpracy z Urzędem Statystycznym w Warszawie, który był fundatorem nagród. (czytaj)

OJ DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 🙂 

Miesiąc wrzesień był pierwszym miesiącem nauki i zabawy i już najmłodsze dzieci z naszej szkoły mogły kreatywnie i aktywnie działać.(czytaj)

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września to ważna data w kalendarzu imprez szkolnych bowiem tego dnia obchodzimy w szkole Dzień Chłopaka. W tym roku odbyły się imprezy klasowe podczas spotkań wychowawczych. Dziewczynki i dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów upominki i życzenia. (czytaj)

JAK CO ROKU SPRZĄTAMY ŚWIAT

W trzeci weekend września, jak co roku, rusza akcja Sprzątanie Świata. My dołączyliśmy do niej 18 września w piątek. Z powodu pandemii  Covid-19 i działania szkoły w reżimie sanitarnym nasze działania wyglądały inaczej niż zwykle. (czytaj)

 

NIECODZIENNY GOŚĆ W SZKOLE – PAN STANISŁAW KMIECIK

W czwartkowe przedpołudnie, 3 września, odwiedził naszą szkołę artysta malujący nogami i ustami – pan Stanisław Kmiecik. Należy On do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami a Jego prace można oglądać na kartkach świątecznych w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie. (czytaj)

Skip to content