Wydarzenia 2020/2021

Uważaj na koronawirusa

Najmłodsi wolontariusze misyjni biorą udział w akcji charytatywnej.
Wielki Poniedziałek – Jezus odwiedza swoich przyjaciół w Betanii.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, zdążyli przed lockdownem szkolnym wykonać kartki świąteczne i też wyruszyli „w odwiedziny”. Tradycyjnie odwiedzaliśmy naszych mieszkańców w ich domach, ale w czasie pandemii ograniczyliśmy się do wrzucenia kartki z życzeniami do skrzynek pocztowych lub zawieszeniu na furtce.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WIRTUALNY APEL WIELKANOCNY

„Bóg nie umarł, Jezus żyje…”
Między innymi te słowa piosenki wielkanocnej rozbrzmiewały na dzisiejszych lekcjach online, które nazwaliśmy „wirtualnym apelem” przeprowadzonym z okazji Świąt Wielkanocnych. Tradycją naszej szkoły jest, że w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, odbywały się zawsze uroczyste akademie. Pani Dyrektor składała wszystkim zebranym świąteczne życzenia, do których dołączał się Ksiądz Proboszcz, po czym wszyscy obecni dzielili się jajkiem. Tak też było i dziś :-)no może z taką różnicą, że wyciągaliśmy rękę do ekranu komputera, aby wziąć „wirtualne jajko” z talerza od Pani Dyrektor czy Księdza Proboszcza.
Po obejrzeniu archiwalnych zdjęć ze strony internetowej naszej szkoły, przypomnieniu zwyczajów świątecznych, a przede wszystkim zwróceniu uwagi na to, że Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu i zarazem najważniejsze święto dla chrześcijan, zatęskniliśmy jeszcze bardziej za sobą i tzw. normalnością.

KONKURS „TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA REGIONU RADOMSKIEGO”

10 kwietnia w Muzeum Wsi Radomskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Tradycyjna Palma Wielkanocna regionu radomskiego”. Do zmagań stanęło czworo uczniów naszej szkoły: Zofia Król z klasy 1, Bartłomiej Gajewski i Lena Konopka z klasy 2 oraz Kuba Kowalik z klasy 6. I to właśnie on odebrał dyplom i nagrodę z rąk Pani Dyrektor Ilony Jaroszek. Kubie gratulujemy serdecznie i zapraszamy za rok wszystkich chętnych do udziału w w/w konkursie👍

Fot. Muzeum Wsi Radomskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIAŁANIA NA RZECZ PRZYRODY

Zainteresowania naszych uczniów są wszelakie, co nas bardzo cieszy, a jeden z nich postanowił upublicznić swoją inicjatywę. Otóż uczeń klasy 7 Karol Sygocki podjął działania, które mają przyczynić się do zwiększenia ptasiej populacji.(czytaj)

WITAMY WIOSNĘ!

Wiosna to pora roku na którą wszyscy z utęsknieniem czekamy, zwłaszcza kiedy zima nie chce się z nami pożegnać, straszy mroźną aurą i od czasu do czasu sypie śniegiem. Uczniowie klasy 2 i 3 oraz grupa przedszkolna w tym roku witali wiosnę odpowiednio 19 oraz 22 marca. (czytaj)

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” 2020/2021

Oddział przedszkolny przy naszej szkole bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała„. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje naszego kraju.(czytaj)

DZIEŃ KOBIET W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W naszej szkole mali panowie nie zapomnieli o swoich koleżankach i paniach.(czytaj)

 

SPOTKANIE Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM

W czwartek, 4 marca, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, gościliśmy w naszej szkole aktorów z Radomia, którzy zaprezentowali naszym uczniom przedstawienie teatralne o przygodach najbardziej znanej kozy – Koziołka Matołka.(czytaj)

DZIEŃ DINOZAURA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Wspaniałą okazją do zainteresowania dzieci i zdobycia wiedzy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, był Dzień Dinozaura, obchodzony w oddziale przedszkolnym.(czytaj)

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

Przedszkolaki uwielbiają zabawy na śniegu, nawet gdy jest lekki mróz. Dlatego przy nadarzającej się okazji korzystają z białego puchu: rzucają się śnieżkami, lepią bałwana, chodzą po śniegu i robią aniołki(czytaj)

W KARNAWALE SAME BALE…

11 lutego oddział przedszkolny rozbrzmiewał muzyką, tańcem, śpiewem i radością. W tym dniu bowiem przedszkolaki uczestniczyły w balu karnawałowym. Dobrze się złożyło, że na ten dzień przypadał również Tłusty Czwartek 🙂 . Dzieci poprzebierane były za różne postaci – oczywiście wśród dziewczynek dominowały księżniczki, ale były też czarownice. Chłopcy to głównie Batman, Spider-Man,  żołnierz, policjant oraz Hulk. Dzieci tańczyły przy nutach różnorodnej muzyki; było wesoło, kolorowo i miło.(czytaj)

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021zdjęcie: https://www.saferinternet.pl/

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.(czytaj)

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

WSZYSTKIM
BABCIOM I WSZYSTKIM DZIADKOM

Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

ZDROWIA, POMYŚLNOŚCI ORAZ POGODY DUCHA.

NIECH MIŁOŚĆ JAKĄ OBDARZAJĄ PAŃSTWA NAJBLIŻSI

NAPEŁNIA WAS MŁODZIEŃCZĄ ENERGIĄ ORAZ UŚMIECHEM !

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole to zawsze wyjątkowy czas. Niestety, obecna sytuacja związana z pandemią nie pozwala nam zaprosić dziadków do szkoły. Jednakże nie zapomnieliśmy o naszych ukochanych seniorach i w podziękowaniu za miłość i dobre serce przedszkolaki i uczniowie kl. 1-3 przygotowali program artystyczny.(czytaj)

CO SŁYCHAĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Pomimo nietypowych czasów, nieobecności uczniów w szkole w związku z pandemią, przedszkolaki wraz ze swoją panią dzielnie pracują ucząc się i bawiąc. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć pokazujących kreatywne działania najmłodszych uczniów naszej szkoły.(czytaj)

WOLONTARIUSZE MISYJNI I INNE WYDARZENIA

Wolontariusze misyjni, tym samym uczniowie naszej szkoły, włączyli się w tym roku w następujące akcje charytatywne przeprowadzone na terenie parafii (czytaj)

GMINNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

V Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej organizowany przez NSP w Owadowie w tym roku odbył się w formie zdalnej. Mimo nietypowych warunków do rywalizacji zgłosiło się trzech uczniów naszej szkoły.(czytaj)

ŚLUBOWANIE KLASY I

Dnia 16 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. (czytaj)

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, a 4 października co roku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.
W tym roku zorganizowaliśmy zbiórkę karmy suchej i mokrej oraz ryżu dla zwierząt z radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie przebywa obecnie 500 psów i 45 kotów. Nasi uczniowie i ich rodzice okazali wielkie serce, los bezdomnych czworonogów nie był im obojętny- dziękujemy Wam za to!

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Wielka Zbiórka Książek 2020 fundacji Zaczytani.org, która pomaga szpitalom, placówkom opiekuńczo – wychowawczym, rodzinom zastępczym i domom pomocy.(czytaj)

GMINNY KONKURS NASZE GOSPODARSTWO ROLNE

Miło nam poinformować, że pięciu uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w Gminnym Konkursie Nasze Gospodarstwo Rolne zorganizowanym we współpracy z Urzędem Statystycznym w Warszawie, który był fundatorem nagród. (czytaj)

OJ DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 🙂 

Miesiąc wrzesień był pierwszym miesiącem nauki i zabawy i już najmłodsze dzieci z naszej szkoły mogły kreatywnie i aktywnie działać.(czytaj)

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września to ważna data w kalendarzu imprez szkolnych bowiem tego dnia obchodzimy w szkole Dzień Chłopaka. W tym roku odbyły się imprezy klasowe podczas spotkań wychowawczych. Dziewczynki i dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów upominki i życzenia. (czytaj)

JAK CO ROKU SPRZĄTAMY ŚWIAT

W trzeci weekend września, jak co roku, rusza akcja Sprzątanie Świata. My dołączyliśmy do niej 18 września w piątek. Z powodu pandemii  Covid-19 i działania szkoły w reżimie sanitarnym nasze działania wyglądały inaczej niż zwykle. (czytaj)

 

NIECODZIENNY GOŚĆ W SZKOLE – PAN STANISŁAW KMIECIK

W czwartkowe przedpołudnie, 3 września, odwiedził naszą szkołę artysta malujący nogami i ustami – pan Stanisław Kmiecik. Należy On do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami a Jego prace można oglądać na kartkach świątecznych w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie. (czytaj)

Skip to content