Wydarzenia 2017/2018

Wydarzenia szkolne 2017/2018

WAKACJE !!!

22 czerwca zadzwonił ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Rozpoczęły się długo oczekiwane  wakacje.(dalej)

KIERMASZ KSIĄŻEK

W dniach 10.0308.06.2018 r. odbywał się, drugi w tym roku, kiermasz książek zorganizowany we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani książkami, oglądali je, czytali i często kupowali. Zakupu dokonywali także rodzice. W czasie trwania kiermaszu zostało sprzedanych 77 książek, a w bibliotece przybyło 7 woluminów. Dziękujemy uczniom i rodzicom za wsparcie naszych działań i zapraszamy na kolejny kiermasz w przyszłym roku.

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego a tym samym czas podsumowań.(dalej)

 

Finał Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

18 czerwca 2018 r.  Finał VI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy       o Świętym Janie Pawle II. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Woli Goryńskiej.(dalej)

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

18 czerwca 2018 r. obył się XVIII Gminny Turniej Bezpieczeństwa   w Ruchu Drogowym  organizowany przez SP im. T. Kościuszki w Kozłowie.(dalej)

14 czerwca wyruszyliśmy na rajd pieszy po Puszczy Kozienickiej. Naszym celem było poznanie roślin i zwierząt w lesie, obserwacje i pomiary oraz uaktywnienie turystyki pieszej.(dalej)

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi w tym roku szkolnym przystąpili do Ogólnopolskiej Matematycznej Olimpiady Wiedzy „Archimedes”.(dalej)

W dniu 6 czerwca br. trzech reprezentantów klasy V: Kacper Marciniak, Wiktor Podsiadły   i Jakub Czarnecki wzięło udział w Gminnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym „Liczmy się ze środowiskiem”.(dalej)

We wtorek, 5 czerwca, wszystkie dzieci z naszej szkoły udały się na wycieczkę do rezerwatu przyrody „Źródło Królewskie”, położonego na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego.(dalej)

 

30 maja 2018 roku po raz kolejny byliśmy gospodarzami Gminnego Konkursu Matematycznego „Wesołe myślenie”.(dalej)

 

 

IX Konkurs Nasza Mała Ojczyzna

25 maja w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbyło się uroczyste podsumowanie IX konkursu „Nasza Mała Ojczyzna – Pionki i powiat radomski”.(dalej)

 

25 maja był w naszej szkole dniem szczególnym, bowiem gościliśmy rodziców uczniów.(dalej)

 

24 maja uczniowie naszej szkoły udali się do Szkoły Podstawowej      w Kozłowie, gdzie uczestniczyli           w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Dla mojej Ojczyzny”. (dalej)

 

W marcu nasi uczniowie przystąpili do XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. (dalej)

Zajęcia w Castoramie w Radomiu

18 maja wszyscy uczniowie szkoły wyjechali do Radomia. W tym dniu uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Castoramę w ramach zajęć „Majsterkowo„.(dalej)

W dniu 16 maja w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Dwa Ognie dla klas I – III. Wzięło w nim udział 6 szkół z terenu naszej gminy.(dalej)

15 maja dwóch uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Gminnym Konkursie Mitologicznym w Bartodziejach.(dalej)

 

 

Dzisiaj, 13 maja 2018 roku, odbyła się kolejna Rodzinna Majówka w Jastrzębi. Było wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin.(dalej)

 

 

Finał konkursu „Dary Ducha Świętego w moim życiu”.

Do w/w konkursu plastycznego Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej zaprosił uczniów klas I-III szkół podstawowych.(dalej)

WIZYTA W OSP W MĄKOSACH STARYCH

W dniu 08.05.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-II odwiedziły jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Mąkosach Starych.(dalej)

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Rankiem 7 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.(dalej)

 

27 kwietnia w szkole odbyła się akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja.(dalej)

 

Aktywnie – Zdrowo – Narodowo

24 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ ŚNIADANIA i z tej okazji został przygotowany krótki apel. Uczniowie swoim wystąpieniem zwrócili uwagę na konieczność  spożywania tego  posiłku, ponieważ daje siłę, energię na cały poranek i południe.(dalej)

Udział w Gminnym Turnieju Koszykówki w Woli Goryńskiej dla szkół podstawowych w dniu 24.04.2018r. zakończył się dla naszej drużyny sukcesem – zajęliśmy III miejsce.(dalej)     

 

O ekologii raz jeszcze!” – metoda projektu na zajęciach technicznych

Po zrealizowaniu działu TWORZYWA SZTUCZNE, następny blok tematyczny był poprowadzony metodą projektu. W tym roku hasło Dnia Ziemi 2018 brzmi: „End Plastic Pollution„’ („Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”) i jest to temat, na który uczniowie już sporo wiedzą. Zastosowanie wspomnianej metody miało poszerzyć i usystematyzować zdobytą na zajęciach wiedzę.(dalej)

DZIEŃ  ZIEMI  W   SZKOLE

22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby zadbać o środowisko naturalne.(dalej)

 

18 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole jubileuszowa – dziesiąta edycja Gminnego Konkursu dla klas IV i V „Z matematyką na Ty„.(dalej)

 

W dniu 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IV Rozalia Skrzypczyk i Marcel Dzięciołowski wzięli udział w Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym „Ekologia to jest to!„(dalej)

16 kwietnia tego roku odbyły się gminne zawody w pływaniu dla szkół podstawowych.(dalej)

 

 

W dniach 9-13 kwietnia 2018 roku (Tydzień Miłosierdzia) przeprowadziliśmy akcję charytatywną „Mazowsze dla Syrii„.(dalej)

W piątek, 13.04.2018 r., trzech uczniów naszej szkoły: Marcel Dzięciołowski z klasy IV, Patryk Marciniak i Michał Walos z klasy VII wzięło udział w VII Gminnym Konkursie Ortograficznym w Lesiowie.(dalej)

LAUREACI  KONKURSÓW  PLASTYCZNYCH

4 kwietnia w świetlicy w Jastrzębi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Marzenia zwierząt” zorganizowanego przez Wójta Gminy i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębi.(dalej)

WIELKANOC  2018

Bóg nie umarł, Jezus żyje…”

Między innymi te słowa piosenki rozbrzmiewały dziś w szkole, podczas uroczystej akademii z okazji Świąt Wielkanocnych.(dalej)

Konkurs „Tradycyjna palma wielkanocna regionu radomskiego”

W trakcie Uroczystości Niedzieli Palmowej, 25 marca 2018 roku, ogłoszono wyniki konkursu na „Tradycyjną palmę wielkanocną regionu radomskiego”.(dalej)

Zbiórka makulatury w szkole

W ramach XIV edycji „Konkursu – zbiórka surowców wtórnych„, którego organizatorem był Departament Gospodarki Odpadami oraz Urząd Marszałkowski społeczność szkolna zebrała 1350 kg makulatury! Wszystkim, którzy włączyli się w tę szczytną akcję dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. Pamiętaj! Każde zebrane 60 kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

Powitanie wiosny

W dniu 22 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Co prawda aura za oknami była jeszcze mocno zimowa, ale kolorowymi strojami i wesołą zabawą przywitaliśmy tę wyczekiwaną porę roku.(dalej)

Rekolekcje Wielkopostne

16 marca odbył się apel „Zaproszenie na Rekolekcje Wielkopostne 2018”. Grupa uczniów z klasy IV zaprezentowała scenkę o życiu niektórych współczesnych ludzi i ich problemach duchowych.(dalej)

Obchody Dnia Świętego Patryka

W dniu 16 marca w szkole mogliśmy wysłuchać apelu z okazji święta Irlandii i patrona tego kraju Św. Patryka, które jako święto narodowe corocznie obchodzone jest 17 marca.(dalej)

Wolontariat w akcji

15 marca 2018 roku grupa uczniów z wolontariatu misyjnego odwiedziła 11 osób samotnych mieszkających w naszej miejscowości.(dalej)

Kolejne spotkanie  książką

 

15 marca po raz kolejny oddział przedszkolny odwiedziła p. Małgorzata Skwarek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębi.(dalej)

Z wizytą w OSP

 16 marca uczniowie szkoły, w ramach przygotowań do powiatowego konkursu pożarniczego, odwiedzili miejscowy Oddział Ochotniczej Straży Pożarnej.(dalej)

„Fizyka wszędzie styka”

Pod takim tytułem 7 marca 2018 roku odbył się w szkole kolejny pokaz grupy „Zaelektryzowani„.(dalej)

Z wizytą na planie filmowym

19 lutego 2018 r.uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III pojechali do Radomia, gdzie na Sali Koncertowej Urzędu Wojewódzkiego obejrzeli widowisko pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”.(dalej)

W dniu 14 lutego nasi uczniowie świętowali Walentynki.(dalej)

 

 

Dnia 13 lutego 2018 roku sześciu uczniów szkoły wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.(dalej)

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO

8 lutego wszyscy uczniowie  opuścili mury szkoły i wyjechali do Radomia.(dalej)

 

Pod hasłem „Dziadek wie dużo, Babcia wie lepiej” obchodziliśmy 7 lutego  święto, które od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości szkolnych.(dalej)

 

 

6 lutego odbyły się szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy pod nazwą Budujemy kulturę szacunku w sieci. (dalej)

 

 

1 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Owadowie.(dalej)

Zajęcia w Castoramie w Radomiu

W pierwszym tygodniu ferii zimowych –  17 stycznia 2018 r. wybraliśmy się na zajęcia praktyczno – techniczne do Castoramy w Radomiu.(dalej)

Uczymy, Budujemy, Bawimy z …LEGO®!

8 stycznia uczniowie szkoły uczestniczyli    w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem klocków Lego.(dalej)

Akcja „Dzieci pomagają dzieciom” (dalej)

Rozesłanie Kolędników Misyjnych

26 grudnia 2017 r. odbyło się „Rozesłanie Kolędników Misyjnych”. Spotkanie rozpoczęła scenka kolędnicza „Dzieciom w Syrii i w Libanie”, wykonana przez uczniów naszej szkoły.(dalej)

Wizyta w schronisku

Jestem głosem tych, które nie mówią.
Dzięki mnie będą mogły przemówić.
Aż uszy głuchego świata usłyszą.
O krzywdzie, jaka się dzieje słabym, którzy nie znają słów.

To ja jestem obrońcą mych braci.
I będę za nich walczyć.
I wymawiać słowa w imieniu zwierząt i ptaków.
Aż świat naprawi ten stan rzeczy.

(Ella Wheeler Wilcox)

20 grudnia 2017 roku uczniowie klasy V i VII udali się wraz z opiekunami: p. Izabelą Malmon i p. Martą Dzięciołowską do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomiu.(dalej)

Wolontariat szkolny w akcji

20 grudnia 2017 roku grupa wolontariuszy odwiedziła osoby samotne mieszkające w naszej miejscowości.(dalej)

Konkurs matematyczno-plastyczny „Matematyka jest wszędzie”

Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy wyniku konkursu matematyczno-plastycznego „Matematyka jest wszędzie”, w którym uczniowie mieli za zadanie przedstawić w dowolnej formie hasło konkursowe. Czworo uczniów naszej szkoły podjęło się tego zadania, a kreatywność dwojga z nich została doceniona: Oliwia Zaczek zdobyła III miejsce, a Marcel Wojnowski – wyróżnienie. Gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!

 

6 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się ogólnopolska matematyczna olimpiada wiedzy „Archimedes”.(dalej)

Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina,
że Panna Czysta porodziła Syna…”

Boże Narodzenie to piękny czas, który spędzamy w gronie rodziny. Tradycją szkoły jest, iż co roku spotykamy się, jak jedna wielka rodzina, na przedstawieniu bożonarodzeniowym w wykonaniu uczniów.(dalej)

Dzisiaj, 20 grudnia w SP w Bartodziejach odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział dwoje naszych uczniów.(dalej)

 

Kiermasz książek

W dniach 28.11 – 12.12.2017 r. odbył się   w naszej szkole kiermasz książek zorganizowany we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie. Cieszył się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Cel, jakim było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci, został osiągnięty. W ciągu dwóch tygodni  sprzedano 85 książek. Dzięki tej formie współpracy z hurtownią w księgozbiorze szkolnym przybyło 8 książek. Serdecznie zapraszamy na kolejny kiermasz.

„Czad i Ogień. Obudź czujność”

Gmina Jastrzębia prowadziła w podległych placówkach kampanię informacyjną pod nazwą „Czad i Ogień. Obudź czujność” oraz akcję związaną z „Niechronionymi Uczestnikami Ruchu Drogowego”.(dalej)

8 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci, dzielnicowi z terenu Gminy Jastrzębia. (dalej)

 

Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym

Święta Bożego Narodzenia to szczególny, magiczny czas. I właśnie po to, aby w oddziale przedszkolnym zagościła ta radosna atmosfera 13 grudnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. (dalej)

Dzisiaj, 12 grudnia 2017 r., w naszej szkole odbyło się przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Studia Teatralnego Sztuka z Trzebini.(dalej)

 

Wolontariusze w akcji (dalej)

Ptasia stołówka już czynna

Z nastaniem chłodów i mrozów ptaki zaczynają odwiedzać miejsca, gdzie ludzie wkładają im pokarm.(dalej)

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY
„SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI”

8 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębi odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu plastycznego „Szkoła przyszłości”.(dalej)

6 grudnia odwiedził naszą szkołę baaardzo oczekiwany przez dzieci gość – św. Mikołaj. Wszyscy ucieszyli się na widok gościa, wszak każdy uważał, że cały rok był grzeczny i na pewno św. Mikołaj coś mu ofiaruje w prezencie.(dalej)

Zbiórka  makulatury w szkole

Od 1 grudnia szkoła przystąpiła do XIV edycji „Konkursu – zbiórka surowców wtórnych„, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Zbiórka makulatury  i butelek PET trwać będzie do 31 marca 2018 roku. Podsumowanie i zakończenie konkursu odbędzie się pod koniec czerwca. Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej ale także rodzin, sąsiadów do działań związanych z segregacją odpadów. Włączmy się wszyscy do akcji! Pamiętaj! Każde zebrane 60 kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak   i młodszy uczeń przybył do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem.(dalej)

 

„Dziś cień wosku Ci ukaże,
co Ci życie niesie w darze”
ANDRZEJKI 2017

Za nami andrzejki. Jak co roku, dla wszystkich uczniów, ten magiczny wieczór przygotował Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekuna, pani M. Dzięciołowskiej.(dalej)

 

KOLOROWY  DZIEŃ

W dniu 22 listopada 2017 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Kolorowe dni„(dalej)

17 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach podsumowano XXVII edycję konkursu z cyklu „Moje spotkania z puszczą”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Moje wędrówki przez leśne kryjówki”. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Marcel Dzięciołowski – zajął II miejsce w kategorii fotografia i w nagrodę otrzymał hulajnogę i dyplom. Serdecznie gratulujemy Marcelowi i jego mentorce, nauczycielowi przyrody –  pani Izabeli Malmon.

10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.(dalej)

„Chcesz być zwinny jak wiewiórka?
Chcesz być szybki jak zajączek?
Chcesz być silny tak jak miś?
Więc warzywa i owoce jedz od dziś!”

8 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.(dalej)

Wychowanie „Ku wartościom”

Święto Niepodległości było okazją dla naszych uczniów aby udać się na cmentarz w Goryniu. (dalej)

31 października2017 r. odbył się IV Bal Wszystkich Świętych (dalej)

 

27 października 2017 roku opiekun SU wraz z piętnastoma uczniami z klas IV, V i VII udali się, jak co roku, na żołnierską mogiłę z okresu I wojny światowej znajdującą się w pobliskim lesie.(dalej)

Wizyta oczekiwanego gościa

27 października, na zaproszenie wychowawczyni i dzieci, odwiedziła oddział przedszkolny Pani Małgorzata Skwarek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębi. (dalej)

ŚLUBUJEMY

20 października 2017 roku w naszej szkole był dniem szczególnym. Tego bowiem dnia pierwszoklasiści przystąpili do ceremonii ślubowania i pasowania na ucznia. (dalej)

W piękny, słoneczny 18 dzień października 2017 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Radomia.(dalej)

 

 

W ostatnich tygodniach uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce artykułów szkolnych dla podopiecznych Domu Dziecka w Radomiu.(dalej)

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.(dalej)

6 października 2017 roku odbył się apel przygotowany z okazji XVII Dnia Papieskiego, który obchodzimy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”(dalej)

Wędrująca Filharmonia

3 października odwiedził naszą szkołę multiinstrumentalista p. Marcin Jóźwik z kolejnym muzycznym cyklem. Tym razem nosił tytuł „Muzyka z biegiem Wisły”.(dalej)

HELLO, BONJUR, HOLA, DZIEŃ DOBRY

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się spotkanie związane z obchodami  Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada              w dniu 26 września.(dalej)

Zdrowie + aktywność = bezpieczeństwo

Automobilklub Radomski pod takim hasłem realizuje program, którego my, jako szkoła, mamy możliwość być uczestnikami.(dalej)

15 września 2017 – Sprzątamy świat 🙂

24 edycja akcji Sprzątamy Świat przebiegła pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce„(dalej)

Nowy rok szkolny rozpoczęty !!!

O godzinie 9.00 mszą świętą rodzice, nauczyciele oraz uczniowie powitali rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Potem spotkaliśmy się niby w tej samej placówce ale jednak innej – bowiem powróciły ośmioklasowe szkoły podstawowe –  naukę będą kontynuować nasi szóstoklasiści – dziś już dumni siódmoklasiści.  Pani dyrektor Małgorzata Bednarska przekazała najważniejsze informacje dotyczące rozpoczęcie roku szkolnego a następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas by poznać szczegóły czekającej ich edukacyjnej przygody:)

 

Skip to content