Archiwum 2015

 ROK SZKOLNY 2015/2016

Wyprawka od Radia Plus Radom

02.09.2015r.

W ramach akcji Szkoła z Plusem 2 września 2015 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali kolorowe przybory szkolne tzw. „wyprawkę szkolną” od Radia Plus Radom.  W imieniu  młodszej braci uczniowskiej serdecznie dziękujemy naszej lokalnej rozgłośni radiowej☺

DSC_1060DSC_1065 DSC_1189 DSC_1190 DSC_1191 DSC_1193 DSC_1194

 

sprzątanie świata18.09.2015r.

Tegoroczne Sprzątanie świata odbyło się pod hasłem „Wyprawa-poprawa”.  W krótkim referacie wygłoszonym przez naszą koleżankę dowiedzieliśmy się, iż w ramach akcji szczególną uwagę zwracamy na dzikie wysypiska, które niestety coraz częściej pojawiają się         w naszej przestrzeni życiowej. Mamy prawo zgłaszać do gminy fakt zalegających na poboczu śmieci, dzikich wysypisk w lesie, brakujących pojemników na śmieci czy do segregacji odpadów. Każdy         z nas, młodszy – starszy,  ma rolę w tworzeniu i funkcjonowaniu systemów gospodarowania odpadami w gminie. My zaczęliśmy od „własnego podwórka”. Zaopatrzeni w worki, rękawice ruszyliśmy na sprzątanie terenów wokół szkoły. Niestety, trochę się tego nazbierało. Zwieńczeniem akcji było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Zobacz zdjęcia

30.09.2015

zdrowo„Jeśli zdrowo żyć chcemy zastanówmy się, co jemy”

Pod takim hasłem 30 września 2015r. odbył się w szkole apel. Celem głównym tego wystąpienia było promowanie zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania się. Aktorzy – uczniowie klasy 5 i 6         a także uczeń klasy drugiej, w poważnym i wesołym tonie zapoznali nas z wartościami odżywczymi poszczególnych produktów żywnościowych, tłumaczyli jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. Pan doktor – w tej roli Michał Walos – opowiadał   o składnikach odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie zabrakło także cukierkowego kusiciela oraz „otyłego” aktora, który miał być przestrogą dla wszystkich, którzy źle się odżywiają, zbyt długo przesiadują przy komputerze czy nie prowadzą aktywnego trybu życia. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do uprawiania jakiegokolwiek sportu, wyjścia na basen czy spacer. Warto dopowiedzieć, że tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka i z tej okazji dziewczynki z klas starszych przygotowały pyszne soki warzywno – owocowe dla swoich kolegów.

Zobacz fotokronikę

02.10.2015r.

piątki pił

piątki

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju „5” Piłkarskich w Jastrzębi w kategorii chłopców (02.10.2015r) i dziewcząt (06.10.2015r). Drużynę dziewcząt reprezentowały uczennice: M. Cieślak, J. Kaczmarczyk, W. Lipska, P. Borowska, O. Czarnecka, Z. Rogalska, Z. Hernik, W. Pęska. Dziewczęta walczyły dzielnie, nie przegrały żadnego meczu, niestety brak strzelonej bramki przesądził o zajęciu 4 miejsca. Drużynę chłopców reprezentowali: B. Deja, P. Marciniak, D. Połeć, M. Walos, K. Czarnecki, K. Marciniak, K. Cieślak, W. Podsiadły. Chłopcy bardzo się starali, dzielnie walczyli, zajęli 4 miejsce. W przyszłym roku powalczymy         o podium. Opiekunem obu drużyn jest pani Izabela Malmon.

DSC_0009

DSC_0008

Nasze waleczne drużyny piłkarskie

07.10.2015r.

komkurs literacki

7 października 2015 r. dwóch uczniów z klasy V reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Literackim pod hasłem „Magia baśni„. Patryk Marciniak i Michał Walos, bo o nich mowa, stanowili dwuosobowy zespół pod nazwą „Świta cesarza”. Uczniowie dzielnie stawili czoło postawionym przed uczestnikami 8 zadaniom i wywalczyli 2 miejsce, ustępując pierwszej drużynie tylko o 1,5 punktu. Brawo chłopcy!

konkurs literacki 2konkurs literacki3

 08.10.2015 r.

papiez

8 października 2015 r. odbył się uroczysty apel: XV Dzień Papieski „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Uczniowie podczas montażu słowno- muzycznego przypomnieli nauczanie Jana Pawła II na temat rodziny. Wysłuchaliśmy przemówienia papieża, który zawsze akcentował tę prawdę, że rodzina jest najważniejszą rzeczywistością dla człowieka, dla wychowania, ale także dla społeczeństwa i państwa. Obejrzeliśmy krótką prezentację multimedialną o Karolu Wojtyle, odśpiewaliśmy Barkę jak również uczestniczyliśmy w otwartej katechezie, podczas której odegraliśmy krótka scenkę o rodzinie.

Podczas tego apelu zrealizowaliśmy główny cel obchodów Dnia Papieskiego: przypomnieć i przekazać następnym pokoleniom nauczanie Jana Pawła II.

 Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości

09.10.2015r.

wycieczkaWYCIECZKA   SZKOLNA

9 października 2015 r. 37 uczniów szkoły pojechało na wycieczkę. Spotkaliśmy się przed budynkiem o godzinie 7.30. Stąd wyruszyliśmy w drogę. Najpierw zwiedziliśmy dwór Starosty Chęcińskiego z łukiem triumfalnym Jana III Sobieskiego. Mieliśmy też okazję podziwiać przepiękny park w stylu włoskim. Potem odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce – Centrum Neandertalczyka, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. O godzinie 12.30 pierwsza grupa uczestników zeszła do podziemi – oglądaliśmy Jaskinię Raj – jedną z najpiękniejszych jaskiń kresowych w Polsce.         W drodze powrotnej zajechaliśmy do Zagnańska, żeby zobaczyć pomnik przyrody – jeden z najstarszych w naszym kraju dębów – Dąb Bartek. Całą wyprawę ubarwiła nam po trasie swoimi opowieściami pani przewodnik.

Zobacz fotokronikę

14.10.2015r.

Dzień Edukacji Narodowej

nauczyciel

Naszej Pani dziś składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia, radości i marzeń spełnienia. Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy, aby wszystko się spełniło o czym Pani marzy.

Te i wiele innych słów mogli usłyszeć dziś nauczyciele naszej szkoły od uczniów, a wszystko to podczas akademii, którą wraz z nimi  przygotowała p. mgr E. Zawal. Ze specjalnymi, bo muzycznymi życzeniami wystąpił uczeń klasy II – Karol Sygocki – zagrał dla wszystkich nauczycieli na trąbce „100 lat”.

Zobacz zdjęcia z akademii

19.10.2015r.

b bezpieczny

 W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „B&N czyli B jak bezpieczny i N jak Niechroniony„. W związku z tym 19 października odbył się apel „Bezpieczny i widoczny po zmroku”, podczas którego uczennice klasy VI z grupy wokalno-tanecznej poprzez śpiew i taniec wprowadziły wszystkich zebranych w tematykę bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zaproszony gość – policjant P. Andrzej Sosnowski wygłosił pogadankę na temat obowiązku noszenia elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku. Dzieci, głównie te najmłodsze miały wiele pytań, na które gość cierpliwie odpowiadał. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał z rąk pana policjanta i pani dyrektor element odblaskowy.

Warto nadmienić, iż w ramach projektu utworzono szkolny Bank Odblasków – elementy odblaskowe zostały pozyskane od Powiatowego Starostwa w Radomiu a także prowadzona jest „Szkolna tablica BRD”.

Za całość przedsięwzięcia w szkole odpowiada opiekun Szkolnego Koła BRD pani Marzena Trzos.

Zobacz relację fotograficzną z wydarzenia

20.10.2015r.

DSCF279320 października 2015 roku był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Świadkami uroczystości byli: pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie szkoły oraz rodzice pierwszoklasistów. Dzieci z klasy I najpierw zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, następnie rozpoczęło się ślubowanie – pierwszaki ślubowały, że będą godnie reprezentować szkołę, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz okazywać szacunek nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom.  Potem nastąpiła ceremonia pasowania na ucznia, której dokonała pani dyrektor Małgorzata Bednarska. W poczet uczniów zostali włączeni: Arleta Dzięciołowska, Aleksander Gajewski, Jakub Hernik, Nikola Koral, Kuba Kowalik, Oliwia Marut i Maja Strzelczyk. Każdy uczeń dostał     z rąk pani dyrektor Dyplom Pasowania na Ucznia, kuferek obfitości, legitymację szkolną a opiekun SKO p. Edyta Bogdańska wręczyła książeczki oszczędzania. Po części oficjalnej pierwszaki zostały zaproszone do klasy, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców. Do uroczystości uczniów przygotowała i wspierała wychowawczyni p. Alicja Lutek.

Zapraszamy do relacji fotograficznej z uroczystości.

28.10.2015r.

chemia

Zostaliśmy dzisiaj zaelektryzowani! A wszystko to za sprawą GrupyZaelektryzowani”, która przybyła do nas z niecodzienną lekcją przyrody pod tytułem Czy to magia?? Nie, to czysta chemia! Mędrzec     o zapędach pedagogicznych oraz jaskiniowiec wprowadzili widownię w świat prawdziwej nauki. Uczniowie byli świadkami niezwykłych eksperymentów chemicznych (m.in. wybuch wulkanu, doświadczenia związane z CO2, kula plazmowa) a zabawni animatorzy umożliwili dzieciom aktywne uczestnictwo.

Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie i wszystkim, również nauczycielom, bardzo się podobał.

Zobacz zdjęcia z pokazu

 06.11.2015r.sniadanie

„Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. II wzięli udział
w V edycji programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Przygotowania zaczęły się już kilka dni wcześniej. Nauczyciele przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat zdrowego odżywiania, której głównym celem było uświadomienie, jak ważne jest każdego dnia śniadanie – najlepiej zjedzone w domu. Nauczyli też piosenki oraz wierszyka tematycznie związanych z podjętą akcją. Przy wsparciu nauczycieli i rodziców maluchy wspólnie przygotowały i spożyły zdrowe śniadanie – najważniejszy posiłek dnia. Dzieci miały wielką radość z „tworzenia” samodzielnie posiłku, np. „wesołych kanapek”, kształtując przy tym nawyki żywieniowe, kulturę spożywania posiłku, higienę mycia rąk oraz wzmacniały integrację grupy. Nie jest to jednorazowa akcja, ale początek nauki o zdrowym jedzeniu – która będzie kontynuowana przez cały rok szkolny. Dzieci wezmą również udział w konkursie „6 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc”.
               Takie śniadanie – uwierzcie smakowało wyjątkowo!:-)

Opracowanie: Agnieszka Zając

Zapraszamy do fotogalerii

05.11.2015r.

holy wins

5 listopada odbył się w naszej szkole       II Bal Wszystkich Świętych. Ta impreza miała stanowić „konkurencję” dla powszechnie wprowadzanych dyskotek związanych z Halloween. Grupa uczniów przebranych za świętych skutecznie promowała zabawę z przyzywaniem swojego świętego Patrona i miała nie lada zadanie, ponieważ musiała stawić czoła czarownicom, co prawda sympatycznym ale jednocześnie strasznym. Podczas I Balu, który odbył się w ubiegłym roku udało się zaszczepić idę radosnego świętowania w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Przedstawione życiorysy zachęciły niektóre dzieci do naśladowania swojego Patrona. Trochę smuci fakt, że jednak byliśmy w mniejszości, natomiast za rok postanawiamy udowodnić, iż WSZYSCY ŚWIĘCI BALUJĄ W NIEBIE i w PSP    w Mąkosach Starych również.

P.S Jako zachętę do podjęcia takiego postanowienia proponuję przeczytanie tekstu o zabawie, o równie „topowej” nazwie:

Holy Wins to katolicka alternatywa dla Halloween, tłumaczone jako „Święty Zwycięża”. Holy Wins ma promować radość, piękno, dobroć i życie, a nie strach, brzydotę, zło i śmierć. W związku z tym w Polsce coraz częściej organizuje się bale lub pochody wszystkich świętych. Dzieci, młodzież i dorośli przebierają się za ludzi wyniesionych na ołtarze, niosą flagi z wizerunkami świętych i zapalone świece, śpiewają radosne pieśni, a także modlą się o życie wieczne dla osób zmarłych. Natomiast w Ameryce Południowej jest zwyczaj, że w Dzień Wszystkich Świętych dzieci z katolickich parafii przebierają się za znanych świętych i chodząc od domu do domu, cieszą ludzi radosnymi wierszykami o świętości. Mieszkańcy obdarzają ich uśmiechami i słodyczami, a one odwdzięczają się obrazkiem świętych.

Wasza katechetka- organizator Holy Wins:-)

A tak się bawiliśmy

Wychowanie obywatelskie-

„WSPÓŁCZESNY PATRIOTYZM”

7 listopada tj. w sobotę poprzedzającą uroczystość 11 LISTOPADA przedstawiciele naszej braci uczniowskiej wraz z opiekunem udali się na goryński cmentarz, aby uporządkować grób nieznanych żołnierzy. Minutą ciszy i krótką modlitwą uczczono pamięć poległych, którzy walczyli o odzyskanie wolności przez Polskę, po czym delegacja złożyła wiązankę i zapaliła znicze na mogile.

O czym zawsze warto pamiętać?

11.11.2015r.

1Dnia 10 listopada    w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ważną rocznicę     w dziejach Polski – Odzyskanie Niepodległości. Uroczystość przygotowała młodzież z klasy V i VI, a także uczniowie z klasy III pod kierownictwem pani Marzeny Trzos. Program (czytaj dalej)

25.11.2015r.

miśKto jest dzieci przyjacielem? Mały miś. Kto tajemnic zna tak wiele? Mały miś. Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma. Pocieszyciel doskonały. Każdy misia swego ma.

         Dnia 25 listopada już od rana było czuć niecodzienną atmosferę,
bo dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III ze swoimi wychowawczyniami obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia swoje 113 urodziny świętowały pluszowe misie, te przyniesione przez dzieci, ale i te na całym świecie ()

9

4 grudnia 2015 r. naszą szkołę odwiedzili sierżanci sztabowi p. Karolina Nowocin, p. Alicja Wasik    i P. Damian Słoniewski –  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Funkcjonariusze Policji w trzech grupach wiekowych przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w  ruchu drogowym, ale głównym tematem naszego spotkania było bezpieczeństwo w dzisiejszym świecie wolnym od dopalaczy, narkotyków, siecioholizmu, cyberprzemocy i innych uzależnień.

Następnie spotkaliśmy się na krótkim apelu, podczas którego grupa chłopców – „raperów” przedstawiła jeszcze raz wszystkim rady            i wskazówki, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. 

Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy naszym Gościom za wygłoszone prelekcje i otrzymane prezenty (taśmy odblaskowe, kodeksy młodego rowerzysty i kolorowanki „Ruch drogowy”).

Wydarzenie uwieczniliśmy na fotografii.

Szkolna Koordynatorka B&NMarzena Trzos

DSC_01506 grudnia 2015 r. wolontariuszki          (P. Borowska, Z. Hernik, W. Lipska,           A. Kaczmarczyk, M. Cieślak, O. Czarnecka) z Kółka Misyjnego działającego przy naszej szkole sprzedawały w miejscowym kościele własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zebrane pieniążki zostały przekazane do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Akcja jest prowadzona w ramach programu „Mój szkolny kolega z Misji”. (czytaj dalej)

08.12.2015 r.

mikołaj8 grudnia 2015 roku uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy 1, 2 i 3 pojechali do Radomia na spotkanie z Mikołajem. Zabawa odbyła się w strefie G2, gdzie były tańce, konkursy, wizyta św. Mikołaja i poczęstunek. Potem wszyscy spędzili czas    w Hula Parku. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w fabryce bombek „Damix”. Uczniowie zobaczyli proces powstawania bombki choinkowej od wydmuchiwania kuli (lub innego kształtu) z rurki szklanej po piękną ozdobę, którą możemy kupić w sklepie. Każdy otrzymał śliczną bombkę z wypisanym własnym imieniem.

W czasie kiedy młodsi przebywali w Hula Parku uczniowie klasy 5 i 6 pod opieką p. Malmon i p. Dzięciołowskiej  spędzali czas łącząc „przyjemne z pożytecznym”. Zwiedzili Katedrę Radomską, przeszli alejami parku Kościuszki poznając historię jego powstania. Spacerując główną ulicą Radomia oglądali stare kamienice z licznymi zdobieniami. O historii zwiedzanych miejsc opowiadała uczniom p. Malmon. Następnie wszyscy poszli do Galerii Rosa, gdzie odbył się mini turniej gry w kręgle. Po „ciężkim boju” z apetytem zjadali pizzę:)

Zapraszamy do fotogalerii

 Wpaczka dniach od 23 do 27 listopada wolontariuszki z Koła Misyjnego wraz z opiekunem przeprowadziły w naszej szkole zbiórkę przyborów szkolnych i odzieży zimowej (kurtki, bluzy, buty, spodnie, czapki, rękawiczki, itp.) dla dzieci w wieku od 3 do 17 lat, objętych pomocą         w ramach „Szlachetnej Paczki”.  W dniu 10 grudnia 2015r. wszystkie dary zostały zapakowane w odpowiednie pudełka i przekazane koordynatorowi „Szlachetnej Paczki – Radom Północ”, pani Monice Mąkosa Kowalczyk. Akcja ta pokazała, że duża grupa dzieci i rodziców potrafi wykazać się ofiarnością i tym „obliczem” MIŁOSIERDZIA. Dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie się w/w akcję.

1

2

3

teatrWizyta w teatrze

16 grudnia 2015 roku uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III pojechali do Radomia do Teatru Powszechnego na spektakl „Królowa Śniegu„. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w naszym teatrze. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, chociaż wywołał wiele emocji, szczególnie wśród młodszej widowni.

Przed teatremW teatrze radomskim

Tego samego dnia uczniowie klasy V i VI wybrali się na wycieczkę do Radomia pod opieką p. Malmon i p. Dzięciołowskiej. Pierwsze kroki skierowali do Muzeum J. Malczewskiego, gdzie uczestniczyli w warsztatach „Glina”. Uczyli się lepić i wyrabiać naczynia gliniane. Po „ciężkiej”:) pracy, w celu relaksu, udali się na basen a tam korzystali ze zjeżdżalni, fontann, wodnych masaży i jacuzzi.  Po kąpieli, wygłodniali, ucztowali w KFC. Jak sami mówią wycieczka była bardzo udana i już planują kolejną.

Zapraszamy do fotogalerii

WigiliaWigilia w szkole

Tradycją szkoły jest, że co roku, w ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, odbywa się uroczysta akademia. Tym razem przygotowała ją wraz z uczniami klasy V i VI pani Sylwia Zych. W ten sposób artyści wprowadzili nas w okres Świąt Bożego Narodzenia. Po programie artystycznym wszyscy uczniowie, nauczyciele, ksiądz proboszcz oraz rodzice uczniów składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia łamiąc się opłatkiem. We wszystkich klasach odbyły się wigilie.

Zapraszamy do fotogalerii

 SZKOLNY  TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA KLASY III

tenis

W piątek, 15 stycznia 2016 roku, dobiegł końca Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dla klasy III, który zorganizowała pani Izabela Malmon. Wzięło w nim udział 8 zawodników. Wszyscy uczniowie walczyli dzielnie ale nie obyło się bez łez spowodowanych porażką, czasami emocje brały górę… (czytaj dalej)

29 stycznia 2016 roku – kosmos      w szkole!

W tym właśnie dniu mieliśmy okazję podziwiać Kosmos. Możliwe to było dzięki wizycie Mobilnego Planetarium ANTARES. (czytaj dalej)

Dzień Babci i Dziadka  w szkole

Kocham mocno Babcię, Dziadka

to nie żarty moi mili.

Dzisiaj im życzenia składam

By sto latek jeszcze żyli.

IMG_20160129_101334

Święto Babci i Dziadka to uroczystość, która jest tradycją naszej szkoły. W tym dniu gościliśmy u siebie zacnych seniorów, którzy obejrzeli przygotowany dla Nich program artystyczny. (czytaj dalej)

29.01.2016

b bezpiecznyRealizacja programu B&N  SENIORZY

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy V i VI wykonali „ODBLASKOWE SERDUSZKA” – upominki dla swoich babć i dziadków, które wręczyli podczas akademii przygotowanej z okazji Ich święta. (czytaj dalej)

Konkurs powiatowy „Tradycyjna ozdoba choinkowa”

Muzeum Wsi Radomskiej zorganizowało konkurs pod hasłem „Tradycyjna ozdoba choinkowa”. Uczniowie naszej szkoły również wzięli          w nim udział. W styczniu 2016 został on rozstrzygnięty a  uczeń klasy pierwszej – Jakub Hernik zdobył III miejsce. (czytaj dalej)

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA KLAS V-VI

tenisSzkolny Turniej Tenisa Stołowego dla klas V i VI dobiegł końca. Zawody odbywały się     w dwóch kategoriach: chłopcy, dziewczęta, systemem „każdy z każdym”. Rozgrywanym meczom towarzyszył sportowy duch walki. Organizatorem turnieju szkolnego była        p. Izabela Malmon. Oto zwycięzcy:

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Weronika Lipska, II miejsce – Joanna Kaczmarczyk a III miejsce Paulina Borowska.

W kategorii chłopców I miejsce zdobył Patryk Marciniak, II miejsce – Bartłomiej Deja a III miejsce Michał Walos.

Uczniowie będą reprezentować szkołę w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Owadowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Gminny Turniej Tenisa Stołowego odbył się 15 lutego 2016 roku. Odbywał się systemem „każdy z każdym”, towarzyszyło mu wiele emocji. Nasza reprezentacja (patrz skład wyżej) dała nam wiele satysfakcji – zajęliśmy II miejsce. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich a szczególnie dla opiekunki grupy, pani Izabeli Malmon, która tak dobrze przygotowała drużynę, BRAWO 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć

03.03.2016

ZdroweKlasa 1 naszej szkoły uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Zdrowe nietrudne” firmowanym przez markę Kupiec przy współpartnerstwie Mac Edukacja, Philips, Delikatesy internetowe Alma 24, CDN w Koninie. Głównym zadaniem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych ale pośrednio też edukacja dorosłych. W ramach realizacji programu w dniu 3 marca dzieci przygotowały samodzielnie smaczne i przede wszystkim zdrowe śniadanie na bazie wafelków kukurydzianych KUKU.

Zachęcamy rodziców i dzieci do zaglądania na stronę www.zdrowenietrudne.pl, gdzie znajdują się ciekawe pomysły na urozmaicenie codziennego menu i pomysły na zabawy kulinarne.

Zapraszamy do galerii zdjęć

11.03.2016

Bartek11 marca troje uczniów: Bartłomiej Deja, Zuzanna Hernik i Weronika Lipska reprezentowało szkołę w Gminnym Konkursie Pożarniczym „Młodzież zapobiega pożarom”.  W eliminacjach gminnych wzięli udział uczniowie z wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy, którzy rozwiązywali test składający się z 25 pytań. Miło nam poinformować, iż Bartłomiej Deja wywalczył I miejsce. Serdecznie gratulujemy Bartkowi i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się już 2 kwietnia w Radomiu.

 21.03.2016

wiosna3jpgDzisiaj pożegnaliśmy zimę. Ale zanim kukła została spalona na stosie wszystkie klasy spotkały się na korytarzu szkolnym aby słowem i muzyką radośnie przywitać nadejście wiosny. (czytaj dalej)

pisanki

23.03.2016

Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu i zarazem najważniejsze święto dla chrześcijan. Tradycją naszej szkoły jest, że w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, odbywa się u nas uroczysta akademia. (czytaj dalej)

01.04 2016

SparawdzianW naszej szkole, podobnie jak we wszystkich placówkach podstawowych w Polsce, odbył się 5 kwietnia sprawdzian szóstoklasisty. Jak zapowiedziało MEN uczniowie po raz ostatni przystąpili do tego egzaminu. Tak prezentują się nasze „orły” tuż przed sprawdzianem – jak widać humory dopisują.

Szóstoklasiści 2016Już wiemy, że po sprawdzianie dobry nastój nadal pozostał. Teraz czekamy na wyniki 😛

07.04.2016

W ramach projektu „Zdrowe nietrudne” a także wobec faktu, iż 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia uczniowie klasy 1 przygotowali zdrowe owocowe sałatki.  Zapraszamy do galerii

15.04.2016

JUBILEUSZ 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI

1

Rocznica ta stanowi wspomnienie kluczowego wydarzenia historycznego, które było pierwotnym etapem życia chrześcijańskiego Polski, a jednocześnie skłania nas do refleksji nad znaczeniem tego faktu dla każdego z nas. (czytaj dalej)

20.04.2016

„Co to jest grzeczność? – spytacie pewnie
To miły gest.
To pomoc w trudnej sytuacji.
To życzliwość względem drugiej osoby.
To taktowne zachowanie.
To dobre wychowanie.
To posłuszeństwo.
Niby nic wielkiego.
A przecież tyle znaczy...”

Dnia 20 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kultury. Był on okazją do przypomnienia sobie zasad dobrego zachowania, podkreślenia znaczenia kultury oraz zachęcania do używania zwrotów grzecznościowych. Rozpoczął się on montażem słowno-muzycznym pt. ”Królewna Gburka”, który uświadomił dzieciom jak ważne jest grzeczne, kulturalne zachowanie. (czytaj dalej)

21.04.2016

Projekt edukacyjny „Bezpieczny Dom”

W radomskiej Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej strażacy zorganizowali miejsce dla praktycznej nauki bezpieczeństwa pod nazwą „Bezpieczny Dom (czytaj dalej)

 25.04.2016

Nuta-2Tradycją naszej szkoły jest, że przynajmniej raz   w roku odwiedza nas Wędrująca Filharmonia     w osobie pana Marcina Jóźwika. Dobrze znany  i lubiany przez uczniów muzyk tym razem dał koncert pt. „Janko Muzykant” (czytaj dalej)

26.04.2016

ziemia26.04.2016r. odbyła się akademia     z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie w krótkiej inscenizacji przedstawili problemy Matki Ziemi i sposoby ratowania jej przed zagładą. Został przeprowadzony test wiedzy ekologicznej dla uczniów młodszych i starszych. Wszyscy odpowiadający wykazali się doskonałą wiedzą z zakresu ekologii, dlatego też zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Akademię przygotowała p. Izabela Malmon. (Zapraszamy do galerii)

27.04.2016

matematykaVIII Gminny Turniej Matematyczny
„Z matematyką na Ty”

Nasza szkoła organizowała po raz ósmy Gminny Konkurs Matematyczny. Gościliśmy u siebie uczniów klas IV i V ze szkół: Jastrzębia, Bartodzieje, Lesiów, Kozłów, Owadów i Wola Goryńska. (czytaj dalej)

3 maja29 kwietnia odbyła się w szkole uroczysta akademia poświęcona 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali montaż artystyczny, którego początkiem było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. (czytaj dalej)

kangur17 marca w naszej szkole odbyła się XXV edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” dla regionu radomskiego. To najpopularniejszy i największy na całym świecie konkurs matematyczny dla dzieci i młodzieży. Do zmagań z ciekawymi zagadkami      i łamigłówkami logicznymi przystąpiło 14 reprezentantów naszej szkoły – z klas II, III, V oraz VI.

DSCF2336Marcel Dzięciołowski – uczeń klasy II otrzymał wyróżnienie za uzyskany wynik, pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy Marcelkowi i pozostałym uczestnikom za chęć zgłębiania interesującej, pełnej niespodzianek krainy matematyki i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursu za rok!

Do konkursu uczniów przygotowała p. Marta Dzięciołowska – nauczyciel matematyki.

Konkurs Przyrodniczy

Konkurs przyrodniczy13 maja trzy uczennice: Maja Cieślak, Zuzanna Hernik i Amelia Ogonek reprezentowały szkołę w XIII Powiatowym Konkursie Przyrodniczym z cyklu Wspaniałości Przyrodnicze Europy – Nasze Mazowsze w Radomiu. W konkursie brało udział 18 szkół z terenu powiatu radomskiego. Dziewczynki osiągnęły wysokie wyniki z testu, niestety tym razem nie udało się zająć miejsca na podium. Mimo wszystko im gratulujemy oraz pani Izabeli Malmon, która uczennice do konkursu przygotowała.

VIII Gminny Konkurs Matematyczny
„Wesołe myślenie”

Już po raz ósmy byliśmy organizatorami Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas młodszych. Odbył się on 17 maja. W tym dniu gościliśmy u siebie uczniów klas II i III ze szkół podstawowych naszej gminy. Każda placówka wystawiła po czterech przedstawicieli, którzy stanowili zespół (czytaj dalej)

dwa ognieWe are the champions – można by zanucić tytuł sławnego przeboju pewnej sławnej grupy… A było to tak:

20 maja 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się Gminny Turniej Dwa Ognie dla klas I – III. Wzięło w nim udział 6 szkół podstawowych z terenu gminy.(czytaj dalej)

 mama125 maja 2016 roku odbyła się uroczysta akademia. Korytarz szkoły stał się sceną, na której dzieci zaprezentowały program artystyczny. A wszystko to z okazji Dnia Matki.(czytaj dalej)

recytatorski30 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Kozłowie, który odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych.(czytaj dalej)

przyrodaW tym roku dwie uczennice Zuzanna Hernik z klasy VI i Kornelia Ogonek z klasy V reprezentowały szkołę w XVI Gminnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym w Kozłowie. (czytaj dalej)

01.06. 2016 r.

b bezpieczny1 czerwca na Placu Jagiellońskim w Radomiu odbyło się Mazowieckie Forum Profilaktyki i Promocji Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Było mnóstwo atrakcji, a wśród nich występy dzieci ze szkół powiatu radomskiego. My też mieliśmy okazję zaprezentować się szerokiej publiczności w programie artystycznym, do którego uczniów przygotowała pani Marzena Trzos. Zapraszamy do fotogalerii

Ortograficzny2 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębi odbył się XXV Gminny Konkurs Ortograficzny. Jednym z jego celów było wyłonienie spośród uczestników „Małego Mistrza Ortografii”. Reprezentantami naszej szkoły było dwóch uczniów z klasy drugiej i trzech z klasy trzeciej. I miejsce w grupie starszej zajął Jakub Czarnecki zaś Marcel Dzięciołowski – uczeń klasy drugiej  zajął II miejsce. Obydwu chłopcom serdecznie gratulujemy 🙂

DSCN1732

03.06.2016

3 czerwca dwie uczennice z klasy VI reprezentowały naszą szkołę    w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Goryńskiej. Dwuosobowy zespół stanowiły Maja Cieślak – wywalczyła II miejsce i Weronika Lipska – zdobyła III miejsce. Do konkursu uczennice przygotowała p. Marzena Trzos.

DSC_032108.06.2016

Bądź grzeczny – będziesz bezpieczny

1Pod takim hasłem odbył się apel, który przygotowali pod opieką p. Marty Dzięciołowskiej i p. Izabeli Malmon uczniowie kl. V i VI. Ciekawe scenki z życia szkoły uświadomiły wszystkim, jak bezpiecznie i kulturalne zachowywać się podczas przerwy    i jak szkodliwy jest hałas. Miejmy nadzieję, że oglądający wezmą sobie te rady do serca, bo przecież „Bezpieczna zabawa to zdrowia podstawa„. Zapraszamy do fotogalerii

 10. 06. 2016

Konkurs Matematyczny

Konkurs w Owadowie 7

10 czerwca w NSP w Owadowie odbył się X Gminny Konkurs Matematyczno-Ekologiczny „Liczmy się ze środowiskiem”. Uczniowie mieli w ciągu 60 minut zmierzyć się z 6 rozbudowanymi zadaniami otwartymi. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Weronika Lipska i Joanna Kaczmarczyk oraz uczeń klasy V – Karol Niziński. Z wielką dumą zawiadamiamy, że Weronika zdobyła II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do fotogalerii

13. 06. 2016

Wycieczka do Kałkowa i Bałtowa

wycieczka 613 czerwca odbyła się pielgrzymka/wycieczka do Kałkowa i Bałtowa, w której wzięli udział uczniowie klas II, III i VI. (czytaj dalej)

20.06.2016

Basen4Komu wody dla ochłody? Nam tej ochłody brakowało w te upalne dni, więc postanowiliśmy, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, zrobić wypad na basen Aquapark. (czytaj dalej)

22.06.2016

Ślubowanie 2010Tak wyglądali, kiedy zaczynali w naszej szkole karierę ucznia…

Szósta klasa 2016a tak w dniu, kiedy ja zakończyli:)

Mowa tu o naszych szóstoklasistach, którzy 22 czerwca pożegnali się ze szkołą i nauczycielami na tradycyjnej zabawie. Te sześć lat minęło nie wiadomo kiedy i co tu dużo mówić, będziemy za nimi tęsknić. Życzymy im sukcesów na nowej, gimnazjalnej drodze. (czytaj dalej)

koniec rokuSzczęśliwie dotarliśmy do końca roku szkolnego. Wszystkich ogarnęły radość i zadowolenie, że oto przed nami dwa miesiące wakacyjnej laby. (czytaj dalej)

Plakat Festyn Mąkosy poprawionyFestyn Rodzinny w naszej placówce na stałe wszedł w kalendarz wydarzeń szkolnych. W tym roku obchodziliśmy mały jubileusz – V Festyn Rodzinny. (czytaj dalej)

Jeden komentarz do “Archiwum 2015

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to content