Dzień Misia 2019

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo, dużo wcześniej i z tą historią zapoznała dzieci p. Agnieszka Zając. Następnie poznaliśmy hasło dzisiejszej zabawy:

DZISIAJ W SZKOLE JEST DZIEŃ MISIA!

które uczniowie mieli za zadanie wypowiedzieć za każdym razem, kiedy usłyszały komendę „baczność”. Dzieci tańczyły z misiami, według instrukcji wylosowanej z tajemniczego misiowego pudełka, wysłuchały opowiadania o misiu Lenki, odpowiadały na pytania do tekstu, spacerowały ze swoim pluszowym przyjacielem po Stumilowym Lesie. Jednym z zadań do wykonania było ułożenie misowych puzzli. Były też zabawy z chustą animacyjną. Ponadto chętni uczniowie wzięli udział w konkursie recytatorskim, polegającym na ułożeniu czterowiersza na temat misia i zaprezentowaniu go na forum szkoły. Znalazło się siedmiu śmiałków! Każdy został obdarowany nagrodą oraz pamiątkowym dyplomem. Przy dźwiękach muzyki czas w szkole minął szybko i przyjemnie.

Z okazji święta nasza szkoła, już po raz drugi, przystąpiła do szlachetnej akcji zbierania nowych, pluszowych misiów dla dzieci z radomskich oddziałów szpitalnych. Pluszaki trafiły do małych pacjentów  – „Wszak każdy z nas posiadał pluszowego Misia i wie jaki to wspaniały Przyjaciel”. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wsparcie tej inicjatywy.