Wydarzenia 2019/2020

KONKURS MATEMATYCZNY ARCHIMEDES

8 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole jesienna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Matematycznej Archimedes. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas III- VII. (dalej)

ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia Kolędnicy Misyjni uczestniczyli w Parafialnym Orszaku Trzech Króli, przygotowali uroczystą oprawę liturgiczną i przedstawili „Scenkę kolędniczą”, a wolontariusze misyjni przeprowadzili akcję charytatywną „Dzieciom Amazonii”. (dalej)

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. W szkole poprzedzony jest licznymi przygotowaniami i próbami do przedstawienia jasełkowego. W tym roku odbyło się ono 20 grudnia. (dalej)

WOLONTARIUSZE MISYJNI

17 i 18 grudnia 2019 r. wolontariusze misyjni odwiedzili emerytowanych nauczycieli, księdza Proboszcza, Pana Wójta, Panią Sołtys, Pana Radnego (partnerów szkoły) i samotnych mieszkańców Mąkos Starych. Uczniowie wręczyli karty z życzeniami świątecznymi i własnoręcznie wykonane stroiki i ozdoby świąteczne. (dalej)

III GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Już po raz trzeci uczniowie szkół naszej gminy spotkali się w Szkole Podstawowej w Bartodziejach na Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Nas reprezentowali: z oddziału przedszkolnego Hanna Brudnicka, klasy I – III Nikodem Jabłoński a klasy IV – VIII Karol Sygocki. (dalej)

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Bajki uczą, rozwijają, cieszą i ciekawią… Zamiłowanie do bajek skłoniło pięcioro dzieci z oddziału przedszkolnego do wzięcia udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki” zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Jastrzębi.(dalej)

ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Spotkanie z rodzicami 17 grudnia w grupie przedszkolnej zostało zorganizowane po to, aby ten przedświąteczny okres był jeszcze przyjemniejszy.(dalej)

GOŚĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W oddziale przedszkolnym jest już zwyczajem, że w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia odwiedza nas p. Małgorzata Skwarek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębi. Jak zawsze z niecierpliwością czekamy na to miłe spotkanie. Takie odbyło się i w tym roku. (dalej)

SPOTKANIE UCZNIÓW Z POLICJANTEM

2 grudnia dzielnicowy posterunku policji w Jastrzębi, mł. asp. Tomasz Frątczak spotkał się z uczniami szkoły. Funkcjonariusz poruszył temat bezpiecznej drogi do szkoły, wyjaśniał w oparciu o prezentowane filmy dlaczego zawsze warto mieć przy sobie elementy odblaskowe, szczególnie w porze wieczorowej. Starsi uczniowie obejrzeli film edukacyjny o szkodliwości używek: papierosów, e-papierosów i dopalaczy.

 

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJKI W HULA PARK W RADOMIU

6 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – IV pojechali do Radomia do Centrum Zabaw Hula Park. Zabawa rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00. (dalej)

Magiczny andrzejkowy wieczór uczniowie spędzili razem z nauczycielami w szkole. Spotkanie odbyło się 29 listopada 2019 r. (dalej)

„PLUSZOWY MIŚ, SERDECZNY PRZYJACIEL”

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny konkurs plastyczny ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębi i skierowany do uczniów szkół gminy           w wieku 6 – 9 lat. (dalej)

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dziś, 25 listopada, jak co roku w naszej szkole najmłodsi uczniowie mieli święto – obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyszedł ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem, z którym spędził czas podczas zabaw. (dalej)

GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Dnia 15 listopada bieżącego roku w NSP w Owadowie odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznych. Uczeń naszej szkoły – Karol Sygocki, klasa VI, za wykonanie piosenki „Biały krzyż” decyzją jury zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

8 listopada w szkole odbyła się uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Elżbiety Zawal.(dalej)

 

WOLONTARIUSZE MISYJNI – MALI PATRIOCI (dalej)

WYSTĘP TEATRU LALEK KUKIEŁKA Z PTASZKOWA

W dniu dzisiejszym – 6 listopada najmłodsi uczniowie szkoły mieli możliwość obejrzenia przedstawienia kukiełkowego pt. „Dobro zawsze powraca czyli historia Szewczyka Dratewki”. (dalej)

http://www.kukiełka.eu/

 

 

VI KLASOWY BAL ŚWIĘTYCH (dalej)

KOROWÓD ŚWIĘTYCH” (dalej)

„Pamiętajmy o tych,
którzy odeszli,
ale też kochajmy tych,
co nam pozostali…”

21 października 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas: V, VI i VII pod opieką p. Elżbiety Zawal i Izabeli Malmon wybrali się na pobliską mogiłę w Puszczy Kozienickiej. Społeczność uczniowska opiekuje się tym miejscem pamięci. Uczniowie uporządkowali grób, udekorowali przyniesionymi wiązankami i kwiatami, po czym zapalili znicze. Wszyscy zebrani wspólnie odmówili modlitwę za dusze zmarłych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły w dniach od 20.10.2019 r. do 27.10.2019 r. prowadzili zbiórkę przyborów szkolnych i środków czystości dla swoich rówieśników w krajach misyjnych.(dalej)

 

KONCERT EDUKACYJNY DLA UCZNIÓW „JESIEŃ”

24 października uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – IV mieli okazję obejrzeć  koncert  edukacyjny w wykonaniu grupy ARTURO BAND ze Szkoły Muzycznej w Kozienicach.(dalej)

SZKOLNE OBCHODY XIX DNIA PAPIESKIEGO (dalej)

TEATR MORALITET W SZKOLE

 

W dniu dzisiejszym, 17 października, w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne „JA JESTEM JA”w wykonaniu aktorów Teatru Moralitet z Krakowa.(dalej)

 

PASOWANIE NA UCZNIA

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. W środę , 16 października, uczniowie klasy 1 złożyli uroczyste ślubowanie w obecności pani dyrektor, wychowawczyni, nauczycieli, rodziców i starszych kolegów. (dalej)

 

 

 

Od 2001 roku w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin znakomitej polskiej pisarki Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.(dalej)

 

 

„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”

Pod takim hasłem 20 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątanie Świata. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej i działanie na rzecz środowiska. (dalej)

 

 

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

2 września zaczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której wszyscy przeszliśmy do budynku szkoły. Tu powitał nas pierwszy dzwonek oraz Pani Dyrektor. Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie z wychowawcami w klasach. Przed nami 10 miesięcy wytężonej pracy i nauki. Życzymy wszystkim aby ten czas zaowocował sukcesami, najwyższymi ocenami. Niech dobry humor towarzyszy Wam podczas tej szkolnej wędrówki:)