Wydarzenia 2019/2020

8 listopada w szkole odbyła się uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Elżbiety Zawal.(dalej)

 

WOLONTARIUSZE MISYJNI – MALI PATRIOCI (dalej)

WYSTĘP TEATRU LALEK KUKIEŁKA Z PTASZKOWA

W dniu dzisiejszym – 6 listopada najmłodsi uczniowie szkoły mieli możliwość obejrzenia przedstawienia kukiełkowego pt. „Dobro zawsze powraca czyli historia Szewczyka Dratewki”. (dalej)

http://www.kukiełka.eu/

 

 

VI KLASOWY BAL ŚWIĘTYCH (dalej)

KOROWÓD ŚWIĘTYCH” (dalej)

„Pamiętajmy o tych,
którzy odeszli,
ale też kochajmy tych,
co nam pozostali…”

21 października 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas: V, VI i VII pod opieką p. Elżbiety Zawal i Izabeli Malmon wybrali się na pobliską mogiłę w Puszczy Kozienickiej. Społeczność uczniowska opiekuje się tym miejscem pamięci. Uczniowie uporządkowali grób, udekorowali przyniesionymi wiązankami i kwiatami, po czym zapalili znicze. Wszyscy zebrani wspólnie odmówili modlitwę za dusze zmarłych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły w dniach od 20.10.2019 r. do 27.10.2019 r. prowadzili zbiórkę przyborów szkolnych i środków czystości dla swoich rówieśników w krajach misyjnych.(dalej)

 

KONCERT EDUKACYJNY DLA UCZNIÓW „JESIEŃ”

24 października uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – IV mieli okazję obejrzeć  koncert  edukacyjny w wykonaniu grupy ARTURO BAND ze Szkoły Muzycznej w Kozienicach.(dalej)

SZKOLNE OBCHODY XIX DNIA PAPIESKIEGO (dalej)

TEATR MORALITET W SZKOLE

 

W dniu dzisiejszym, 17 października, w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne „JA JESTEM JA”w wykonaniu aktorów Teatru Moralitet z Krakowa.(dalej)

 

PASOWANIE NA UCZNIA

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. W środę , 16 października, uczniowie klasy 1 złożyli uroczyste ślubowanie w obecności pani dyrektor, wychowawczyni, nauczycieli, rodziców i starszych kolegów. (dalej)

 

 

 

Od 2001 roku w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin znakomitej polskiej pisarki Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.(dalej)

 

 

„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”

Pod takim hasłem 20 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątanie Świata. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej i działanie na rzecz środowiska. (dalej)

 

 

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

2 września zaczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której wszyscy przeszliśmy do budynku szkoły. Tu powitał nas pierwszy dzwonek oraz Pani Dyrektor. Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie z wychowawcami w klasach. Przed nami 10 miesięcy wytężonej pracy i nauki. Życzymy wszystkim aby ten czas zaowocował sukcesami, najwyższymi ocenami. Niech dobry humor towarzyszy Wam podczas tej szkolnej wędrówki:)